třešně

První kroky do zahradnického ráje

Když přemýšlíme o třešních, vyvstává otázka - který strom zkrášlí naši zahradu a uspokojí naše chuťové buňky? Věčné dilema mezi třešní a višní často spočívá ve výběru správné odrůdy. Slyšeli jste, že přečtěte si více »

borůvky

Kanadské borůvky v zahradě jsou jedním z nejoblíbenějších ovoce

Kanadské v zahradě jsou jedním z nejoblíbenějších ovoce pro mnoho zahrádkářů. Tyto malé, sladké a chutné plody jsou oblíbené pro svou všestrannost a výživovou hodnotu. Mohou být použity v mnoha pokr přečtěte si více »

třešně

Třešně - na lahodné zavařeniny a likéry

Třešně jsou jedním z nejběžnějších ovocných stromů v domácích zahradách nebo na rekreačních pozemcích. Není divu, protože jsou mimořádně chutné a velmi zdravé, obsahují spoustu jednoduchých cukrů, v přečtěte si více »

 

Třešně - na lahodné zavařeniny a likéry

Třešně jsou jedním z nejběžnějších ovocných stromů v domácích zahradách nebo na rekreačních pozemcích. Není divu, protože https://MORAVSKE-SADY.CZ/cs_CZ/c/Tresne-a-visne/25 třešně jsou mimořádně chutné a velmi zdravé, obsahují spoustu jednoduchých cukrů, vitaminů skupiny B, vitamin A a C, jsou také zdrojem draslíku, fosforu, hořčíku a železa. Z ovoce lze úspěšně připravit lahodné domácí zavařeniny, kompoty, likéry nebo vína.

Třešeň - požadavky

třešně nepatří mezi ovocné stromy s nadměrnými nároky na stanoviště a půdu. Dobře snáší zimu, ale nejlépe se jí daří na slunném místě. Pro pěstování třešní se doporučuje písčitohlinitá půda. Půda by neměla být příliš mokrá, protože to může vést k houbovým chorobám. Ideální půdní reakce by měla být neutrální, s hodnotou pH kolem 7. Třešně by se rozhodně měly pravidelně prořezávat a mírně hnojit. Dobře funguje hnojení mladých třešní hnojem rozprostřeným kolem nich. Odborníci doporučují podzimní hnojení bezdusíkatými draselnými hnojivy. Můžete si také koupit hnojivo pro ovocné stromy, protože obsahuje vyvážený výběr živin.

Třešeň - odrůdy

Odrůdy třešní jsou opravdu rozmanité a zahrnují mimo jiné:

Třešeň NANA - plodí v červenci, má silný růst, vysokou odolnost proti mrazu, dužnina je sladkokyselá,

NEFRIS třešeň - plodí v polovině srpna, má výrazně kyselou dužinu, ideální na zavařování,

Třešeň ŁUTÓWKA - plodí koncem července, plody jsou velmi šťavnaté, mírně kyselé a trpké, ideální na šťávy a kompoty,

Třešeň KELLERIS - samosprašná odrůda, plodí v polovině července, ideální pro přímý konzum.

Višně - ceny

Ceny třešní se pohybují kolem 19 zlotých, v závislosti na preferované odrůdě se mohou trochu lišit. Vlastní ovocné stromy se mohou ukázat jako velmi ekonomické řešení vzhledem k ceně třešní, které se dají sehnat v prodeji. Pro rok 2021 činí cena višní určených k mražení 1,60 GBP za kilogram a cena višní určených k lisování se pohybuje mezi 0,60 a 0,70 GBP za kilogram.

Třešně - kde je sehnat?

Nejlepší volbou je využít nabídky míst, která mají s pěstováním zkušenosti a jsou držiteli certifikátů prokazujících kvalitu nabízených produktů. Mezi taková místa patří Moravské sady, které nabízejí celou řadu odrůd višní i třešní. Jejich návrhy zahrnují celou řadu různých možností získávání ovoce pro kompoty, džemy, likéry nebo vína. Široký výběr zboží podle našich potřeb zajistí, že si každý najde něco pro sebe se zárukou vysoké kvality. Všechny odrůdy jsou velmi dobře popsány a Moravské sady připravily průvodce, které můžete použít při první výsadbě stromků. Najdete zde také zajímavé recepty na výrobu vlastních zavařenin z ovoce z domácí zahrady.

Související články